Menu

Wyprawa Meksyk Extreme & Nature 2025

Pojedź ze mną na wyprawę do Meksyku, kraju pełnego kultury, tradycji, fascynującej fauny i flory oraz plaż, prosto jak z filmu.

Ta wyprawa jest wyjątkowa i gwarantuję, że takiej oferty nie znajdziesz w żadnym innym biurze podróży!

To wyprawa dla ludzi, których drugie imię to przygoda. Którzy uwielbiają aktywny tryb zwiedzania, sporty ekstremalne i kochają być pośród natury. Będziemy spać w uroczych chatkach z pięknymi widokami (poza miastami), siedzieć do nocy przy blasku ogniska, przeżywać razem przygody i poznawać Meksyk ten standardowy, ale przede wszystkim ten poza utartym szlakiem.

Daty wyjazdu do Meksyku: 26.12.2024 – 09.01.2025

Weekendy i dni wolne układają się na tyle pięknie, że wystarczy, że weźmiesz 8 dni urlopowych (plus ewentualnie dni na dojazd) a w Meksyku spędzisz aż 15 dni!

Przemierzymy ten wspaniały kraj od Miasta Meksyk, przez stany: Puebla, Veracruz, Tabasco, Campeche, aż po Karaiby, przejeżdżając przez najciekawsze zakątki tego kraju, nie tylko pod względem krajobrazowym, ale też kulturalnym. Między innymi to nas czeka podczas wyjazdu do Meksyku:

 • FAUNA: obserwacja iguan, krokodyli, żółwi, ostronosów, papug oraz wiele innych
 • NATURA: wodospady, cenota, dżungla, jezioro 7 kolorów, Karaiby, wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, wulkan, góry i wzgórza – ta wyprawa prowadzi przez przepiękne i różnorodne krajobrazy, niezaburzone masami turystów
 • KULTURA: strefy archeologiczne (Teotihuacan, Calakmul, Chichen Itza), meksykańskie jedzenie, stolica państwa Miasto Meksyk: Narodowe Muzeum Antropologiczne, Muzeum Fridy Kahlo (*opcjonalnie)
 • PRZYGODA: wejście na wulkan (prawie 4000 m n.p.m.), lot balonem, rafting, rejs łódką przy klifach, kajaki/katamaran, rowerami przez dżunglę nad Morzem Karaibskim (*niektóre z nich opcjonalne)

Przeczytaj plan wyjazdu do Meksyku, a jeśli nasuną Ci się jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną.

WYPRAWA MEKSYK 2024 – PLAN

DZIEŃ 1

Przylot do Miasta Meksyk.

DZIEŃ 2

Zwiedzanie Miasta Meksyk rozpoczniemy od wizyty w Narodowym Muzeum Antropologicznym. Wybierzemy się później do centrum Miasta Meksyk, gdzie przejdziemy przez główny plac, Zocalo, oraz Katedrę Metropolitanę, Pałac Sztuk Pięknych oraz Gran Hotel Ciudad de Mexico (ten z filmu Jamesa Bonda).

Dla chętnych wyjście na Lucha Libre.

DZIEŃ 3

Wejdziemy na wysokość 3986 m n.p.m. i zdobędziemy wulkan Ajusco. Z jego szczytu będziemy widzieć całe miasto Meksyk.

Po południu ruszymy do jednej z najpiękniejszych dzielnic Miasta Meksyk, Coyoacan. Dla chętnych możliwość odwiedzenia Muzeum Fridy Kahlo (*opcjonalnie).

DZIEŃ 4

Przelot balonem nad piramidami strefy archeologicznej Teotihuacan o wschodzie słońca (*opcjonalnie).

Zwiedzanie strefy archeologicznej Teotihuacan.

Przejazd do Puebli.

DZIEŃ 5

Zwiedzimy jedno z najstarszych miast Meksyku, Puebla. Znana jest z przepieknej starówki i bogatej kultury. Puebla oferuje spektakularne widoki na dwa słynne wulkany, Popocatépetl i Iztaccíhuatl, które są często tematem lokalnych legend i mitów.

Przejazd do Jalcomulco. Nocleg w chatkach z widokiem na rzekę.

DZIEŃ 6

Wybierzemy się na rafting po rzece La Antigua. Wszystko to w otoczeniu zachwycającej natury. Chwilami będzie spokojniej, ale również będą momenty pełne adrenaliny. Ten raffting to prawdziwa przygoda!

Przejazd do Roca Partida. Nocleg w chatkach z widokiem na Zatokę Meksykańską.

DZIEŃ 7

Z rana wybierzemy się na wycieczkę łódką na obserwację klifów z dołu. Zobaczymy też jaskinie oraz wyspę pełną pelikanów.

Zachód słońca z widokiem na klify oraz okoliczne wzgórza, które przypominają krajobrazem Nową Zelandię.

DZIEŃ 8

Wybierzemy się do rezerwatu ekologicznego Nanciyaga, gdzie będziemy spać w uroczych chatkach nad jeziorem Catemaco. Zażyjemy kąpieli błotnych, dowiemy się o kulturze olmeckiej i będziemy mieli okazję obserwować takie zwierzęta, jak: ostronosy, krokodyle, iguany i papugi.

Po drodze odwiedzimy wodospad El Tukan.

Dla chętnych udział w rytuale Temazcal oraz spotkaniu z szamanem.

DZIEŃ 9

Wybierzemy się na kajaki po niesamowitym jeziorze Catemaco.

Przejazd nocnym autobusem do miejscowości Escarcega.

DZIEŃ 10

Przeniesiemy się na półwysep Jukatański i będziemy nocować w chatkach w dżungli. Tego dnia będziemy obserwować okoliczną faunę i florę i odpoczniemy po nocnym przejeździe.

DZIEŃ 11

Dziś zwiedzimy chyba najpiękniej położoną strefę archeologiczną Calakmul. Wejdziemy na piramidy majańskie, z których roztacza się widok na ogromny obszar dżungli. To niesamowite uczucie, które obecnie umożliwia niewiele stref archeologicznych.

Przejazd do Bacalar.

DZIEŃ 12

Tego dnia zwalniamy w Bacalar – rajskiej Lagunie Siedmiu Kolorów. Karaiby na jeziorze. Przejdziemy się po urokliwym miasteczku oraz poplażujemy. Dla chętnych możliwość pływania kajakami lub katamaranem po jeziorze (obie możliwości *opcjonalne).

Przejazd do Tulum.

DZIEŃ 13

Tego dnia do wyboru dwie opcje:

 1. Dla aktywnych: rowerami przejedziemy przez niesamowity rezerwat biosfery Sian Ka’an – rajskie plaże totalnie bez ludzi, lasy namorzynowe, dżungla, masa ptactwa, ostronosy, krokodyle i wiele innych. Dzika, zachwycająca natura. Nie będziemy się spieszyć, jedziemy na rowerach, żeby poczuć kompletnie klimat Sian Ka’an. Po ok. 33 km jazdy zatrzymamy się na wypoczynek na plaży oraz zjedzenie posiłku przygotowanego przez wspaniałego meksykańskiego kucharza. Z powrotem czeka nas kolejne 33 km jazdy (*opcjonalne).
 2. Dla mniej aktywnych: Dzień na plaży w Tulum. Dla chętnych wyprawa na snorkeling – będziemy mieli okazję obserwować żółwie, płaszczki, ryby oraz rafę koralową lub zwiedzanie strefy archeologicznej w Tulum (*obie opcje opcjonalne).

DZIEŃ 14

Dziś wybierzemy się do jednego z ośmiu cudów świata – strefy archeologicznej Chichen Itza oraz miasteczka Valladolid i do cenoty Suytun z wyjątkową platformą do zrobienia sobie przepięknych zdjęć.

DZIEŃ 15

Wylot do Polski z Cancun

*opcjonalne, czyli płatne dodatkowo

Cena zawiera:

 • noclegi w klimatycznych chatkach położonych pośród natury oraz w hostelach i lokalnych hotelikach (pokoje współdzielone wieloosobowe, często łóżka dwuosobowe)
 • wszystkie transporty do miast oraz transfery lotniskowe (jeden transfer dla całej grupy)
 • część śniadań w noclegach, które je oferują
 • opiekę polskiej pilotki, która z Meksykiem jest związana od prawie 10 lat i zna realia tego kraju oraz biegle język hiszpański
 • lokalnych przewodników w strefach archeologicznych
 • meksykańską kartę SIM z podstawowym pakietem danych mobilnych (dodatkowe doładowanie we własnym zakresie)
 • **atrakcje na miejscu wypisane w planie, które nie są oznaczone jako opcjonalne

**Atrakcje wyprawy do Meksyku w cenie:

 • zwiedzanie miast i miasteczek: Miasto Meksyk, Puebla, Valladolid
 • zwiedzanie stref archeologicznych z lokalnym przewodnikiem: Teotihuacan, Calakmul i Chichen Itza
 • rejs łódką przy klifach Roca Partida
 • rafting po rzece La Antigua
 • wejście na wulkan Ajusco
 • wycieczka kajakami po jeziorze Catemaco
 • wizyta w rezerwacie ekologicznym Nanciyaga
 • wycieczka na wodospad El Tukan
 • wejście do cenoty na półwyspie jukatańskim

Koszta dodatkowe:

 • wyżywienie (uliczne jedzenie od ok. 12 zł za posiłek, w restauracjach ceny mniej więcej jak w Polsce)
 • lot z Europy do Miasta Meksyk i z Cancun do Europy
 • opcjonalne oraz niewymienione w programie dodatkowe atrakcje***
 • koszt taksówek (jeśli nie chcesz przejść jakiegoś odcinka)
 • zwyczajowe napiwki (kierowcy, lokalni przewodnicy, w restauracjach)
 • ewentualna dopłata do pokoju dwuosobowego (nie wszędzie będzie taka możliwość) lub samodzielnego łóżka
 • ubezpieczenie podróżne

Ze względu na warunki pogodowe i/lub sytuację polityczną plan może ulec lekkiemu dopasowaniu. Wszelkie zmiany będą równie atrakcyjne.

*** Ceny w Meksyku zmieniają się dość dynamiczne, te są orientacyjne na podstawie cen z 2023r.:

 • lot balonem nad Teotihuacan [ok. 100 USD]
 • Bacalar kajaki [ok. 20 USD na cały dzień]/katamaran [ok. 50 USD za 3-4h rejsu]
 • snorkeling Tulum [ok. 20 USD]
 • wycieczka rowerowa Sian Ka’an [ok. 30 USD] – wynajem roweru, wejście i posiłek na plaży

CENA

5000 PLN + 750 USD (ok. 3000 PLN)

w sumie 8000 PLN

Harmonogram płatności

zaliczka: 1500 PLN – płatna w momencie zapisu. Ta kwota jest zwrotna w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku.

3500 PLN – płatne na 30 dni przed wyjazdem

III rata 750 USD – płatne w gotówce w dniu wylotu na lotnisku

Informacje dodatkowe

Wyprawy z Lost in travelling to wyprawy trampingowe.

Wyjazd ma charakter przygodowy, backpackerski, dla osób aktywnych, czyli przygotuj się na chodzenie z własnym plecakiem, bycie sporo w drodze (przemierzamy Meksyk wszerz!), korzystanie z transportu publicznego (który w Meksyku jest na wysokim poziomie) i noclegi w klimatycznych hostelach, bądź małych lokalnych hotelikach w pokojach wieloosobowych – na tym wyjeździe skupiamy się na doświadczeniach, zaczerpnięciu jak najwięcej się tylko da – nie bez powodu wyjazd ten nazywa się wyprawa Meksyk.

Uwaga! To wyjazd dość wymagający – przemierzamy lądowymi środkami transportu ponad 1500 km. Nie jest to wyjazd all inclusive i trzeba być przygotowanym na niedogodności w niektórych momentach. To wyjazd dla osób, które chcą przeżyć przygodę, a nie wygody 🙂

To takie połączenie zorganizowanego wyjazdu z szalonym, pełnym doświadczeń podróżowaniem.

Mała grupa, max 12 osób!

Wraz z opłaceniem zaliczki otrzymujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku, na której będę systematycznie wrzucać ciekawostki o Meksyku i przygotowywać Cię na tą podróż – nie tylko będę dla Ciebie na miejscu, ale już przed wyprawą będziesz mieć moje wsparcie i poczujesz klimat Meksyku.

Spotkanie integracyjne grupy przed wyjazdem (opcjonalne): 22 września 2024, Wrocław

Dlaczego Lost in travelling?

Z Meksykiem związana jestem już od 10 lat i to jest kraj, w którym najwięcej czasu w całej Ameryce Łacińskiej spędziłam. Kocham Meksyk, interesuję się jego historią, zwyczajami, kulturą. Sama zwiedzałam te miejsca, a wiele z nich nawet kilka razy. Chcę dać Ci takie doświadczenie, jakie sama chciałabym, żeby było mi zaoferowane.

Kontakt

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.