Menu

Wyprawa Gwatemala + Belize 2024

Wyprawa Gwatemala

Pojedź ze mną na wyprawę do Gwatemali, kraju pełnego kultury, tradycji, fascynującej fauny i flory oraz niesamowitych wulkanów, które będziemy razem zdobywać. Piękne plaże zapewni nam wyspa Caye Caulker w Belize.

To wyprawa, na którą sama chciałabym pojechać, taki crème de la crème Gwatemali, pełen jej przekrój od Gwatemali mniej znanej, po część turystyczną. Na Caye Caulker w Belize będziemy mogli zobaczyć drugą największą rafę koralową na świecie i zanurzyć się w podwodnym świecie.

Daty wyjazdu do Gwatemali + Belize: 14.11. – 28.11.2024 

Przemierzymy Gwatemalę od granicy z Belize, aż po południowy kraniec przejeżdżając przez najciekawsze zakątki tego kraju, nie tylko pod względem krajobrazowym, ale też kulturalnym. Między innymi to nas czeka podczas wyjazdu do Gwatemali + Belize:

 • FAUNA: obserwacja płaszczek, żółwi, manatów, rekinów, wyjców, kapucynek, ostronosów i wiele innych, które możemy spotkać na naszej drodze
 • NATURA: wulkany, karaibskie plaże, jezioro Atitlan, dżungla, naturalne turkusowe baseny Semuc Champey
 • KULTURA: rdzenne ludności będą towarzyszyć nam w większości przez nas odwiedzanych miejsc, strefa archeologiczna Tikal
 • PRZYGODA: zdobycie wulkanu Acatenango oraz Santa Maria, przepłynięcie łódką po jeziorze, snorkeling, wizyta w Hobbitenango
Obejrzyj krótki film z widokami z Gwatemali – możesz zobaczyć je na własne oczy już niedługo 🙂

Przeczytaj plan wyjazdu do Gwatemali + Belize, a jeśli nasuną Ci się jakiekolwiek pytania, skontaktuj się ze mną.

WYPRAWA GWATEMALA + BELIZE 2024 – PLAN

DZIEŃ 1

Przylot na lotnisko w Mieście Gwatemala do godziny 15:00.

Przelot wewnętrzny do Flores.

DZIEŃ 2

Pierwszego dnia wybierzemy się do przepięknie położonej w dżungli strefy archeologicznej Tikal. Przemierzymy dziki las, pośród wyjców, ostronosów i innych zwierząt, podziwiając jedno z najpiękniejszych dzieł architektonicznych Majów.

DZIEŃ 3

Przekroczymy granicę Gwatemala – Belize i udamy się łódką na niesamowitą Caye Calker, gdzie czas się zatrzymał, nie ma żadnych pojazdów silnikowych, gdzie odpoczniemy po trudach podróży z Europy i wdamy się w wyspiarski, luźny klimat.

DZIEŃ 4

Tego dnia wybierzemy się na snorkeling (*opcjonalne, ok 30 USD). W trakcie snorkelingu będziemy obserwować żółwie, manaty, płaszczki, delfiny i niezliczoną ilość ryb wyłaniającą się z drugiej największej rafy koralowej świata.

DZIEŃ 5

Przejazd do Flores i zwiedzanie miasteczka.

Przejazd nocny do Semuc Champey.

DZIEŃ 6

Semuc Champey to niecodzienna atrakcja Gwatemali, do której dociera niewielu podróżników. To naturalnie utworzone baseny o przepięknym turkusowym kolorze. Po nocnej podróży będzie to idealny odpoczynek. Dla chętnych wejście na punkt widokowy, z którego będziemy mogli obserwować baseny z góry.

DZIEŃ 7

Wcześnie rano wyruszymy do miasteczka Antigua, jednego z najpiękniejszych miasteczek kolonialnych nie tylko Gwatemali, ale całej Ameryki Łacińskiej. Kto raz był w Antigue, wyjeżdża stąd zakochany w tym miejscu.

DZIEŃ 8

Z rana ruszamy na przygodę życia i wejście na wulkan Acatenango (3976 m n.p.m.), z którego będziemy mieć okazję obserwować aktywny i plujący lawą wulkan Fuego. Będziemy nocować tuż pod szczytem tego wulkanu. Z naszego obozowiska będziemy mogli stale obserwować wulkan Fuego.

Wielu znanych podróżników uważa wejście na wulkan Acatenango, jako jedno z najpiękniejszych przeżyć podróżniczych. Jest to niesamowita przygoda, która pozostanie w pamięci do końca życia.

DZIEŃ 9

O świcie pokonamy ostatnie metry od naszego obozowiska i powitamy nowy dzień o wschodzie słońca z jednego z najwyższych szczytów Ameryki Centralnej.

Po powrocie z wulkanu udamy się na dalsze zwiedzanie miasteczka Antigua.

DZIEŃ 10

Wyruszymy nad niesamowite jezioro Atitlan. Przez wielu nazywane najpiękniejszym jeziorem Ameryki Łacińskiej i nie sposób się z tą oceną nie zgodzić. Jezioro to rozsiewa jedyną w swoim rodzaju magię dzięki wulkanom dumnie prezentującym się nad jego brzegami i ludności rdzennej w przepięknych, kolorowych strojach.

DZIEŃ 11

Tego dnia ruszymy do Chichicastenango, wioseczki, która jest jednocześnie największym targiem Gwatemali. Można zgubić się tutaj w uliczkach przepięknych rękodzieł, które każdy z Was na pewno będzie chciał zabrać dla siebie lub na prezenty.

DZIEŃ 12

Tego dnia przepłyniemy łódką po jeziorze Atitlan odwiedzając nadjeziorne wioski. Każda z nich ma swój niesamowity klimat. Wieczorem przejazd do Xeli.

DZIEŃ 13

Wejście nocne na wulkan Santa Maria (*opcjonalne, ok 60 USD) z widokiem na aktywny wulkan Santiaguito, buchający parą.

Zwiedzanie bardzo autentycznej miejscowości Quetzaltenango.

DZIEŃ 14

Ostatni dzień spędzimy w niesamowitej wiosce hobbitów – Hobbitenango. Będziemy mogli poczuć się jak bohaterowie Władcy Pierścienia.

DZIEŃ 15

Powrót do Polski z Miasta Gwatemala

Cena zawiera:

 • noclegi w klimatycznych hostelach i lokalnych hotelikach (pokoje współdzielone wieloosobowe, często łóżka dwuosobowe)
 • wszystkie transporty do miast oraz transfery lotniskowe (jeden transfer dla całej grupy)
 • wewnętrzny lot na trasie Miasto Gwatemala – Flores
 • część śniadań w formie lunchboxu lub śniadania w noclegu w cenie
 • opiekę polskiej pilotki, która z Ameryką Łacińską jest związana od 10 lat i zna realia kraju oraz biegle język hiszpański
 • lokalnych przewodników na wulkanach i strefie archeologicznej
 • **atrakcje na miejscu wypisane w planie, które nie są oznaczone jako opcjonalne

**Atrakcje wyprawy do Gwatemali + Belize w cenie:

 • zwiedzanie miast i miasteczek: Antigua, Quetzaltenango, Flores
 • zwiedzanie strefy archeologicznej z lokalnym przewodnikiem: Tikal
 • wejście na wulkan Acatenango z lokalnym przewodnikiem wraz z noclegiem i wyżywieniem na górze
 • rejs łódką po jeziorze Atitlan
 • wizyta w wiosce hobbitów, Hobbitenango
 • wizyta na największym targu Gwatemali w Chichicastenango
 • przejazd do Belize na wyspę Caye Caulker
 • wizyta na naturalnych basenach Semuc Champey

Koszta dodatkowe:

 • wyżywienie (uliczne jedzenie od ok. 12 zł za posiłek, w restauracjach ceny mniej więcej jak w Polsce)
 • lot z Europy do Gwatemali w dwie strony (możesz lecieć skąd tylko chcesz, tak aby 14.11. do godz. 15:00 dotrzeć na lotnisko w Mieście Gwatemala)
 • opłaty za przejścia graniczne między Gwatemalą a Belize
 • opcjonalne oraz niewymienione w programie dodatkowe atrakcje
 • koszt taksówek (jeśli nie chcesz przejść jakiegoś odcinka)
 • zwyczajowe napiwki (kierowcy, lokalni przewodnicy, w restauracjach)
 • ewentualna dopłata do pokoju dwuosobowego (nie wszędzie będzie taka możliwość) lub samodzielnego łóżka
 • ubezpieczenie podróżne

Ze względu na warunki pogodowe i/lub sytuację polityczną plan może ulec lekkiemu dopasowaniu. Wszelkie zmiany będą równie atrakcyjne.

CENA

4500 PLN + 750 USD (ok. 3000 PLN)

w sumie 7500 PLN

Przy zapisie na wyprawę do końca marca 2024 – RABAT -500 PLN.

Harmonogram płatności

zaliczka: 1500 PLN – w momencie zapisu. Ta kwota jest zwrotna w przypadku, gdy wyprawa nie dojdzie do skutku.

3000 PLN – na 30 dni przed wyjazdem

II rata 750 USD – płatne w gotówce w dniu wylotu na lotnisku

Informacje dodatkowe

Wyprawy z Lost in travelling to wyprawy trampingowe.

Wyjazd ma charakter przygodowy, backpackerski, dla osób aktywnych, czyli przygotuj się na chodzenie z własnym plecakiem, bycie sporo w drodze (przemierzamy prawie całą Gwatemalę!), korzystanie z transportu publicznego (również ze słynnych chickenbusów) i noclegi w klimatycznych hostelach, bądź małych lokalnych hotelikach w pokojach wieloosobowych – na tym wyjeździe skupiamy się na doświadczeniach, zaczerpnięciu jak najwięcej się tylko da – nie bez powodu wyjazd nazywa się wyprawa Gwatemala + Belize.

Uwaga! To wyjazd dość wymagający – przemierzamy lądowymi środkami transportu ponad 1000 km i to przez tereny górzyste. Nie jest to wyjazd all inclusive i trzeba być przygotowanym na niedogodności w niektórych momentach. To wyjazd dla osób, które chcą przeżyć przygodę, a nie wygody 🙂

To takie połączenie zorganizowanego wyjazdu z szalonym, pełnym doświadczeń podróżowaniem.

Ta wyprawa jest wyprawą dla osób aktywnych, o dobrej kondycji.

Mała grupa, max 12 osób!

Wraz z opłaceniem zaliczki otrzymujesz dostęp do prywatnej grupy na Facebooku, na której będę systematycznie wrzucać ciekawostki o Gwatemali i Belize i przygotowywać Cię na tą podróż – nie tylko będę dla Ciebie na miejscu, ale już przed wyprawą będziesz mieć moje wsparcie i poczujesz klimat Gwatemali.

Spotkanie integracyjne grupy przed wyjazdem (opcjonalne): 13 października 2024, Wrocław. Termin może ulec zmianie.

Dlaczego Lost in travelling?

Z Ameryką Łacińską związana jestem już od 10 lat i to jest region świata, do którego stale wracam. Interesuję się historią, zwyczajami, kulturą Ameryki Łacińskiej. Dużo czytam, oglądam, ale przede wszystkim przeżywam. Sama zwiedzałam te miejsca, a wiele z nich nawet kilka razy. Chcę dać Ci takie doświadczenie, jakie sama chciałabym, żeby było mi zaoferowane.

Od 2023 roku pilotuję wyprawy po różnych krajach Ameryki Łacińskiej.

Kontakt

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.