Menu

O mnie

Cześć,

Jestem Bronka i w wieku 30+ postanowiłam postawić swoje życie do góry nogami, spełnić moje największe marzenie i żyć podróżując. Jestem jeszcze na początku mojej drogi, więc zapraszam do odkrywania tej nowej przygody razem ze mną!

Kim jest Lost in travelling?

Moim ulubionym słówkiem we włoskim jest vagabondo, czyli włóczęga, bo bardzo mocno mnie charakteryzuje.

Urodzona w Austrii, wychowana w Polsce, od najmłodszych lat wyjeżdżając sporo do krajów niemieckojęzycznych, studia i okres postudyjny spędzając w Niemczech, a potem wielka podróż do Ameryki Łacińskiej, znów Polska i znów ukochane Latino.

Tak pokrótce można przedstawić moją drogę.

Od roku 2023 prowadzę dla Was wyprawy po Ameryce Łacińskiej we współpracy z biurem podróży AdventureTess

Możecie pojechać ze mną do Gwatemali, Nikaragui, Kolumbii oraz na Kubę 😊

Z Ameryką Łacińską związana jestem od lat 10, spędzając w niej w sumie prawie 2 lata, w takich krajach jak:

O mojej wielkiej 14-miesięcznej podróży solo możecie przeczytać w Solo podróż po Ameryce Łacińskiej – podsumowanie.

Kocham latino za koloryt, ludzi, tradycje, muzykę, za otwartość ludzką, dobrą pogodę, za awokado, papaję, mango, za muzykę, taniec i za niesamowite krajobrazy. To wszystko chcę Wam tutaj pokazywać i zarażać Was moją miłością do latino. Ale nie wszystko złoto, co się świeci i będzie też o ciemnych stronach tego regionu świata.

Organizacja od zawsze była moją mocną stroną.

Przez wiele lat czynnie działałam w harcerstwie, gdzie organizowałam wyjazdy weekendowe oraz obozy dla dzieciaków i młodzieży. Później planowałam wyjazdy dla znajomych i rodziny po Europie a nawet i poza jej granicami.

Lubię ten etap planowania, przygotowania podróży, wyszukiwania informacji. Jeśli chcesz pomocy w organizacji takiego wyjazdu, chętnie zajmę się przygotowaniem planu szytego na miarę – zerknij w sekcję Plan podróży.

Z zawodu jestem nauczycielką języka niemieckiego i przez wiele lat uczyłam niemieckiego w Niemczech w ramach kursów integracyjnych, mając dzięki temu okazję pracować z ludźmi z całego świata. To ich historie uwrażliwiły mnie na świat i zaciekawiły nim, tak, że jak tylko miałam jakąś konkretną sumę uzbieraną, ruszyłam odkrywać go po swojemu.

Język niemiecki to dalej moja ogromna pasja i od czasu do czasu, będą się pojawiać tutaj zapisy na intensywne kursy języka niemieckiego na różnych poziomach.

Dziś stoję przed nowym, nieznanym, zaczynając od zera i wrzucając się trochę na głęboką wodę. Ale wierzę, że jeśli coś wychodzi z ogromnej pasji, to zakończy się również powodzeniem.

Na tym blogu będę przeprowadzać Was przez moją drogę, opisywać różne przygody z drogi oraz tworzyć opisy miejsc i wskazówki jak do nich dotrzeć – głównie celów w Ameryce Łacińskiej.